Biblioteka Wręczyca

Lekcja biblioteczna Kl. VI Zwierzyniec Pierwszy

            mini 2018 02 19 „ Przy pomocy książek wielu staje się uczonymi poza szkołą.

                 Bez książek zaś nikt nie wykształci się nawet w szkole.”

                                                                                   J. A. Komeński

             19 lutego 2018 r. naszą bibliotekę odwiedziła klasa VI z wychowawczynią ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym. Szóstoklasiści zapoznali się z funkcjonowaniem biblioteki, poznali zasady zapisu do biblioteki oraz regulamin korzystania z księgozbioru biblioteki. Wspólny spacer po bibliotece pozwolił uczniom zapoznać się z księgozbiorem, jego podziałem na działy i układem na półce. Wspólnie rozwiązana krzyżówka wprowadziła naszych gości w temat spotkania a mianowicie w jaki sposób można uzyskać informację na interesujące nas tematy. Uczniowie zapoznali się z różnymi źródłami informacji jak encyklopedia, słowniki tematyczne, leksykony. Wspólne ćwiczenia w wyszukiwaniu informacji pozwoliły szóstoklasistom na zapoznanie się z opisem karty katalogowej oraz z samymi katalogami, zarówno z katalogiem kartkowym jak i katalogiem on-line dostępnym na stronie internetowej biblioteki. Zainteresowanie i ciekawość dzieci zaowocowała szybko wykonanym zadaniem i dostarczyła im wielu cennych informacji. Wspólne zdjęcie uświetniło ten mile spędzony czas.

Czytaj więcej...

Lekcja biblioteczna - kl I - Zwierzyniec Pierwszy

mini biblioteka zwierzyniec 2017„Choć nie ma zamka ani kluczyka,

często otwierasz ją i zamykasz.

W swym wnętrzu wiele tajemnic mieści,

wierszyków, bajek i opowieści”.

 

          Biblioteka to miejsce, w którym gromadzi się książki. O tym jak powstaje książka, która trafia do naszych rąk w bibliotece czy księgarni dowiedzieli się uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym na spotkaniu w dniu 30 października 2017 r. Pierwszoklasiści poznali historię książki od początków aż do współczesności. Dowiedzieli się o różnych sposobach wykorzystywanych do przekazywania sobie wiadomości od pisma węzełkowego do książki drukowanej. Nasi mali goście poznali etapy powstawania książki od pomysłu autora do zakupu w księgarni. Uczniowie sami spróbowali zapisać tekst pismem węzełkowym oraz stworzyć zwój papirusowy. Wspólna zabawa w tworzenie książek zaowocowała pięknie przygotowanymi książeczkami z ciekawymi tekstami i kolorowymi ilustracjami. Pamiątkowe zdjęcie uczniów z własnoręcznie wykonanymi pracami zakończyło ten wspólnie spędzony czas.

Czytaj więcej...

Lekcja biblioteczna - kl. VII Wręczyca

mini biblioteka wrzesien 2017

            "Każdy człowiek, który umie czytać, może według własnej woli rozwijać się i wzbogacać   swoje życie, aby stało się ciekawe, barwne i pełne znaczenia".

                                                                                                                         Aldous Huxley

W dniach18-19 października 2017odbyły się lekcje biblioteczne z udziałem klas VII ze Szkoły Podstawowej we Wręczycy Wielkiej. Młodzież poznała m.in. układ księgozbioru, zasady korzystania z biblioteki, oraz jej regulamin, ale najważniejszym tematem lekcji było poszukiwanie ifnormacji z wykorzystaniem katalogu kartkowego oraz katalogu komputerowego. Nowo zdobytą wiedzę młodzież utrwaliła poprzez ćwiczenia z katalogami bibliotecznymi i zabawę z krzyżówką na temat książek i biblioteki.

Czytaj więcej...

Konkurs literacki "Moja historyjka" rozstrzygnięty

moja historyjka 2017„Jeśli istnieje książka, którą bardzo chciałbyś przeczytać, ale nie została jeszcze napisana, to musisz napisać ją sam”.

Toni Morrison

    25 maja 2017r. W Gminnej Bibliotece Publicznej nagrodzono uczestników konkursu literackiego pod tytułem „Moja historyjka”. Była to już ósma edycja konkursu, którego celem jest między innymi rozbudzanie kreatywności i wyobraźni wśród dzieci i młodzieży.

Nadesłano 97 prac w trzech kategoriach wiekowych; klasy I-III szkoły podstawowej, temat utworu: „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato – moja bajka na dobranoc”, klasy IV – VI szkoły podstawowej – zmagały się z tematem „Przygoda w zaczarowanym lesie”, najstarszą grupę uczestników konkursu stanowili uczniowie gimnazjum,których zadaniem było zmierzenie się z tematem: „Mój pierwszy dzień w nowej szkole”.

Czytaj więcej...

22.05.2017 - Grupa przedszkolna Wiewiórki w bibliotece

mini wiewiorki 2017„ 10 liter ma to słowo,

a na końcu jest w nim teka.

Książka tam na Ciebie czeka,

Coraz inna, coraz nowa,

Zwie się …”

    Miejsce to, to oczywiście Biblioteka, którą 22 maja 2017 r. postanowiły odwiedzić przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” z Przedszkola z oddziałem integracyjnym we Wręczycy Wielkiej wraz z opiekunami.

Zwiedzanie biblioteki rozpoczęły dzieci od wspólnej wędrówki między regałami z książkami. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki i jakie są zasady korzystania z księgozbioru. Młodzi czytelnicy przypomnieli sobie jak należy dbać o książki, aby służyły innym dzieciom.

Czytaj więcej...

18.05.2017 klasa I i II SP Grodzisko - wizyta w bibliotece

mini biblioteka grodzisko„W bibliotece znajdziesz wszystko czego chcesz,
     starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”.

                                    
        Krystyna Wodnicka

         Młodzi czytelnicy z klasy I i II a ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku 18 maja 2017 r. odwiedzili naszą bibliotekę. . Uczniowie mieli możliwość przejścia między regałami i zobaczyć zgromadzony na nich księgozbiór. Dowiedzieli się jak można zostać czytelnikiem biblioteki, poznały regulamin korzystania ze zbiorów oraz zasady korzystania z katalogu bibliotecznego.

Bibliotekarz przedstawił uczniom drogę książki od pisarza do bibliotekarza i jakie etapy musi pokonać książka żeby trafić na półkę w bibliotece. Duże zainteresowanie wzbudziły wśród dzieci prezentowane książki o różnych formatach, a zwłaszcza te największe. Wspólnie przypomnieliśmy sobie jak dbać o książki po przeczytaniu „Listu Książki do dzieci”.

Podsumowaniem spotkania była rozwiązana wspólnie krzyżówka, której hasło brzmiało: ''Informacja '' Słodki poczęstunek i wspólne zdjęcie zakończyły ten mile spędzony czas.

Czytaj więcej...

Grupa Zajączki z Przedszkola we Wręczycy odwiedziła bibliotekę

mini11 05 2017         „Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami…”.

Tak zaczynają się znane wszystkim z dzieciństwa baśnie czytane przez rodziców. W podróż w krainę baśni 11 maja 2017 r. wyruszyły przedszkolaki z grupy „Zajączki z Przedszkola z oddziałem integracyjnym we Wręczycy Wielkiej.

Przedszkolaki najpierw zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się jak można wypożyczyć książkę i na czym polega praca bibliotekarza. Poznały różne rodzaje książek zgromadzonych w bibliotece. Najbardziej zaciekawił je jednak zbiór książek przeznaczonych właśnie dla nich. Wspólnie oglądały ciekawe, kolorowe książeczki i wymieniały się uwagami.

Czytaj więcej...

Dzieci ze Zwierzyńca Pierwszego w bibliotece we Wręczycy

mini b1„ Temu, kto lubi książki, nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela”.

                                                                                                                    Władysław Orkan

Młodzi czytelnicy z klasy I i II a ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym 26 kwietnia 2017 r. odwiedzili naszą bibliotekę. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Uczniowie mieli możliwość przejścia między regałami i zobaczyć zgromadzony na nich księgozbiór. Dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki, poznały regulamin korzystania ze zbiorów.

Czytaj więcej...

Godziny otwarcia biblioteki

zegarek

Poniedziałek - piątek:

7.30 - 19.30

oraz 2 sobota miesiąca:

 8:00 - 14:00

Telefon: 34 317 00 30

Komputery dla Bibliotek 2016

komputery dla bibliotek2 www