Biblioteka Wręczyca

Konkurs literacki "Moja historyjka" rozstrzygnięty

moja historyjka 2017„Jeśli istnieje książka, którą bardzo chciałbyś przeczytać, ale nie została jeszcze napisana, to musisz napisać ją sam”.

Toni Morrison

    25 maja 2017r. W Gminnej Bibliotece Publicznej nagrodzono uczestników konkursu literackiego pod tytułem „Moja historyjka”. Była to już ósma edycja konkursu, którego celem jest między innymi rozbudzanie kreatywności i wyobraźni wśród dzieci i młodzieży.

Nadesłano 97 prac w trzech kategoriach wiekowych; klasy I-III szkoły podstawowej, temat utworu: „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato – moja bajka na dobranoc”, klasy IV – VI szkoły podstawowej – zmagały się z tematem „Przygoda w zaczarowanym lesie”, najstarszą grupę uczestników konkursu stanowili uczniowie gimnazjum,których zadaniem było zmierzenie się z tematem: „Mój pierwszy dzień w nowej szkole”.

Czytaj więcej...

22.05.2017 - Grupa przedszkolna Wiewiórki w bibliotece

mini wiewiorki 2017„ 10 liter ma to słowo,

a na końcu jest w nim teka.

Książka tam na Ciebie czeka,

Coraz inna, coraz nowa,

Zwie się …”

    Miejsce to, to oczywiście Biblioteka, którą 22 maja 2017 r. postanowiły odwiedzić przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” z Przedszkola z oddziałem integracyjnym we Wręczycy Wielkiej wraz z opiekunami.

Zwiedzanie biblioteki rozpoczęły dzieci od wspólnej wędrówki między regałami z książkami. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki i jakie są zasady korzystania z księgozbioru. Młodzi czytelnicy przypomnieli sobie jak należy dbać o książki, aby służyły innym dzieciom.

Czytaj więcej...

18.05.2017 klasa I i II SP Grodzisko - wizyta w bibliotece

mini biblioteka grodzisko„W bibliotece znajdziesz wszystko czego chcesz,
     starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”.

                                    
        Krystyna Wodnicka

         Młodzi czytelnicy z klasy I i II a ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku 18 maja 2017 r. odwiedzili naszą bibliotekę. . Uczniowie mieli możliwość przejścia między regałami i zobaczyć zgromadzony na nich księgozbiór. Dowiedzieli się jak można zostać czytelnikiem biblioteki, poznały regulamin korzystania ze zbiorów oraz zasady korzystania z katalogu bibliotecznego.

Bibliotekarz przedstawił uczniom drogę książki od pisarza do bibliotekarza i jakie etapy musi pokonać książka żeby trafić na półkę w bibliotece. Duże zainteresowanie wzbudziły wśród dzieci prezentowane książki o różnych formatach, a zwłaszcza te największe. Wspólnie przypomnieliśmy sobie jak dbać o książki po przeczytaniu „Listu Książki do dzieci”.

Podsumowaniem spotkania była rozwiązana wspólnie krzyżówka, której hasło brzmiało: ''Informacja '' Słodki poczęstunek i wspólne zdjęcie zakończyły ten mile spędzony czas.

Czytaj więcej...

Grupa Zajączki z Przedszkola we Wręczycy odwiedziła bibliotekę

mini11 05 2017         „Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami…”.

Tak zaczynają się znane wszystkim z dzieciństwa baśnie czytane przez rodziców. W podróż w krainę baśni 11 maja 2017 r. wyruszyły przedszkolaki z grupy „Zajączki z Przedszkola z oddziałem integracyjnym we Wręczycy Wielkiej.

Przedszkolaki najpierw zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się jak można wypożyczyć książkę i na czym polega praca bibliotekarza. Poznały różne rodzaje książek zgromadzonych w bibliotece. Najbardziej zaciekawił je jednak zbiór książek przeznaczonych właśnie dla nich. Wspólnie oglądały ciekawe, kolorowe książeczki i wymieniały się uwagami.

Czytaj więcej...

Dzieci ze Zwierzyńca Pierwszego w bibliotece we Wręczycy

mini b1„ Temu, kto lubi książki, nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela”.

                                                                                                                    Władysław Orkan

Młodzi czytelnicy z klasy I i II a ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym 26 kwietnia 2017 r. odwiedzili naszą bibliotekę. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Uczniowie mieli możliwość przejścia między regałami i zobaczyć zgromadzony na nich księgozbiór. Dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki, poznały regulamin korzystania ze zbiorów.

Czytaj więcej...

Kolejna grupa w bibliotece (foto.)

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                                                          Wisława Szymborska

mini 03 09bMaluchy z grupy „Myszki” z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym 9 marca 2017 r. gościły w naszej Bibliotece.

Wycieczka dla najmłodszych czytelników rozpoczęła się od zwiedzenia biblioteki Wesoły, roześmiany pociąg dzieci wędrował pomiędzy regałami z książkami. Przedszkolaczki obejrzały bibliotekę i zgromadzone w niej zbiory. Na małych dzieciach taka ilość woluminów wywarła duże wrażenie. Maluszkom najbardziej podobał się regał z książkami dla najmłodszych czytelników, których pilnują pluszowe zabawki. Dzieci obejrzały kolorowe książeczki, wysłuchały bajek czytanych przez bibliotekarza.

Czytaj więcej...

Klasa II ze Zwierzyńca w bibliotece (foto.)

„Książka otwiera bramy wielkiego i ciekawego świata”

                                               Stanisław Stochel

mini 03 09aCiekawi świata uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym 9 marca 2017 r. zawitali do Biblioteki we Wręczycy Wielkiej. Dzieci postanowiły poznać księgozbiór biblioteki więc nasze spotkanie rozpoczęliśmy wędrówką po bibliotece. Wspólnie obejrzeliśmy zbiory biblioteczne zgromadzone w bibliotece. Uczniowie poznali zasady korzystania z księgozbioru, dowiedzieli się jak można zostać naszym czytelnikiem.

W poznaniu świata i jego tajemnic pomaga książka, więc nasi gości obejrzeli przygotowane dla nich ciekawe pozycje a świat książek odkrywaliśmy wspólnie poprzez zabawę. Poszukiwanie bohaterów z tego samego utworu nie stanowiło problemu dla drugoklasistów a zabawa w głuchy telefon potwierdziła tezę, że w bibliotece jest dużo ciekawych książek.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki w bibliotece (foto.)

„Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat...”

                                                    Lucyna Krzemieniecka

mini 03 07Trzy grupy przedszkolaków: „Tygryski”, „Kotki” i „Zajączki” z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym 7 marca 2017 r. odwiedziły naszą Bibliotekę. Dzieci poznały księgozbiór, zasady zapisu do Biblioteki i regulamin korzystania z księgozbioru, zobaczyły jak wygląda karta książki i karta czytelnika. Razem przypomnieliśmy sobie jak należy dbać o książki.

Przy wspólnej zabawie przedszkolaki pochwaliły się znajomością treści książek dla dzieci. Dzieci dobierały bohaterów z tej samej bajeczki, opowiadały treści znanych bajek.

Czytaj więcej...

Godziny otwarcia biblioteki

zegarek

Poniedziałek - piątek:

7.30 - 19.30

oraz 2 sobota miesiąca:

 8:00 - 14:00

Telefon: 34 317 00 30

Komputery dla Bibliotek 2016

komputery dla bibliotek2 www