XII Festiwal Folklorystyczny Powiatu Kłobuckiego (foto.) aktualizacja VIDEO

mini folklor 2017W niedzielne popołudnie 17 września w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej odbył się XII Festiwal Folklorystyczny Powiatu Kłobuckiego. Organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Stowarzyszenie ,,PROM” na rzecz rozwoju, wspierania kultury, sportu i turystyki Gminy Wręczyca Wielka oraz Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej. Spotkanie miało na celu m.in. wzbudzanie zainteresowania  i szacunku do zwyczajów ludowych, zachowanie, ochrona i promocja dialektów i gwar naszego regionu, aktywizacja Kół Gospodyń Wiejskich, promowanie twórczości ludowej.

Wykonania oceniała komisja w składzie: Robert Garstka – etnograf Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, Ewa Pięta – nauczyciel muzyki i gry na instrumentach dętych drewnianych, Dorota Janik – nauczyciel muzyki i śpiewu, która brała pod uwagę zgodność pieśni i tańców ludowych z tradycją naszego regionu jak również ogólny wyraz artystyczny.

"Dofinansowano z budżetu Powiatu Kłobuckiego w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego"

W Festiwalu prezentowało się 14 zespołów śpiewaczych, 3 zespoły obrzędowe oraz 8 solistek.

>> WYNIKI <<

Marzec 2018

XIV Powiatowy Konkurs Plastyki Obrzędowej „WIOSNA 2018”

Regulamin   Karta zgłoszenia