Dożynki

dozynki 2017 mini27 sierpnia odbyły się Dożynki we Wręczycy. O godzinie 13.30 korowód z wieńcem dożynkowym wyruszył z domu starosty dożynkowego z ul. 3 Maja do kościoła parafialnego. W kościele odprawiona została uroczysta msza święta. Po zakończeniu mszy świętej korowód dożynkowy udał się ulicami 3 Maja, Sienkiewicz, Sportowej na stadion KS Sokół. Odbyła się tam biesiada dożynkowa. Zebrani mieszkańcy mogli podziwiać wystawę zabytkowych i nowoczesnych sprzętów rolniczych. Na scenie wystąpiły zespoły ludowe ,,Wręczynki” z Wręczycy, ,,Jarzębina” z Truskolasów oraz zaproszeni goście Zespół Regionalny ,,Mikołowianki”.

Występy sceniczne były przeplatane wspólnymi śpiewami piosenek biesiadnych, konkursami dla dzieci i dorosłych. Dla wszystkich uczestników imprezy organizatorzy zapewnili tradycyjną drożdżówkę i kawę zbożową, a najmłodsi z chęcią korzystali z przygotowanego placu zabaw. Zwieńczeniem tegorocznych dożynek była zabawa taneczna.

Galeria zdjęć

 

Szukaj na stronie

Najbliższe konkursy

Wrzesień 2017

XII Festiwal Folklorystyczny

Powiatu Kłobuckiego

WYNIKI

Listopad 2017

XIV Powiatowe Konfrontacje Teatralne

REGULAMIN     KARTA ZGŁOSZENIA

Grudzień 2017

XIV Wojewódzki Konkurs na „Szopkę, gwiazdę, ozdobę choinkową, wieniec adwentowy i  podłaźniczkę”

REGULAMIN    KARTA ZGŁOSZENIA

 

loga UE

Wykończenie Wnętrza Sali Widowiskowej w budynku Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej - etap I

sala widowiskowa

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013

Przeczytaj więcej

Pobierz pliki

Tutaj znajdziesz wszelkie dokumenty gotowe do pobrania (karty zgłoszeń,regulaminy konkursów)

Pobierz

Polubiło nas