Dożynki

dozynki 2017 mini27 sierpnia odbyły się Dożynki we Wręczycy. O godzinie 13.30 korowód z wieńcem dożynkowym wyruszył z domu starosty dożynkowego z ul. 3 Maja do kościoła parafialnego. W kościele odprawiona została uroczysta msza święta. Po zakończeniu mszy świętej korowód dożynkowy udał się ulicami 3 Maja, Sienkiewicz, Sportowej na stadion KS Sokół. Odbyła się tam biesiada dożynkowa. Zebrani mieszkańcy mogli podziwiać wystawę zabytkowych i nowoczesnych sprzętów rolniczych. Na scenie wystąpiły zespoły ludowe ,,Wręczynki” z Wręczycy, ,,Jarzębina” z Truskolasów oraz zaproszeni goście Zespół Regionalny ,,Mikołowianki”.

Występy sceniczne były przeplatane wspólnymi śpiewami piosenek biesiadnych, konkursami dla dzieci i dorosłych. Dla wszystkich uczestników imprezy organizatorzy zapewnili tradycyjną drożdżówkę i kawę zbożową, a najmłodsi z chęcią korzystali z przygotowanego placu zabaw. Zwieńczeniem tegorocznych dożynek była zabawa taneczna.

Galeria zdjęć

 

Szukaj na stronie

Najbliższe konkursy

Styczeń 2018

 XVI Ogólnopolskie "Wręczyckie Jasełka 2018"

WYNIKI

Najnowsze Video

Życzenia świąteczne

Spotkanie z Mikołajem

Wernisaż grupy "PRYZMAT"

Koncert patriotyczny

Bajka Strach ma wielkie oczy


loga UE

Wykończenie Wnętrza Sali Widowiskowej w budynku Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej - etap I

sala widowiskowa

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013

Przeczytaj więcej

Pobierz pliki

Tutaj znajdziesz wszelkie dokumenty gotowe do pobrania (karty zgłoszeń,regulaminy konkursów)

Pobierz

Polubiło nas