Polsko - Ukraińskie warsztaty w Przysietnicy (foto.) aktualizacja (Video)

mini przysietnica

Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mażoretkami reprezentująca Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej udała się na warsztaty do Przysietnicy w ramach projektu Polsko – Ukraińska wymiana młodzieży. Ośrodek turystyczny ,,Czardworek” jest już dobrze znany młodzieży. Była to już druga wizyta z programu realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Wyjazd miał na celu szlifowanie formy przed zbliżającym się XII Wrzesieńskim Festiwalem Orkiestr Dętych, który odbędzie się w dniach 2-3 września we Wrześni. Młodzi artyści trenowali pod okiem kapelmistrza Bartłomieja Pięty. Młodzież w czasie wolnym od zajęć wymieniała się swoim doświadczeniem z grupami artystycznymi z Ukrainy, jak również korzystała z atrakcji takich jak: ścianka wspinaczkowa, lot na miotle, przejazd ,,strzałą południa”, kąpiel w basenie, gry i zabawy na boisku trawiastym. Na zakończenie warsztatów Orkiestra z Mażoretkami wystąpiła podczas XIII Akcji Honorowego Krwiodawstwa w Harcie pt. ,,Ratuj życie, żyj bezpiecznie”.

REGULAMIN     KARTA ZGŁOSZENIA