Finisaż wystawy (foto. video)

finisaz 2017W dniu 21.06.2017r. W naszym Ośrodku Kultury miał miejsce finisaż wystawy I Regionalnego Interdyscyplinarnego Pleneru Wiejsko-Miejskiego pod tytułem "... Ja, my, wy, oni...to tu, to tam w Częstochowie i trochę dalej..." Plener ten został zorganizowany przez komisarza Marka Czarnołęckiego dla uczczenia pamięci znanych i cenionych twórców związanych z pejzażem Częstochowy i jej okolic: Stefana Chabrowskiego, Jerzego Pogorzelskiego i Tadeusza Gierymskiego. Gminny Ośrodek Kultury jako gospodarz wystawy przygotował ekspozycję na którą złożyło się 50 obrazów twórców Częstochowy i okolic w tym 10 prac autorstwa grupy "Pryzmat". Tematyka prac to głównie pejzaże ukazujące uroki Jury Krakowsko – Częstochowskiej jak również samej Częstochowy.

Film

Marzec 2018

XXVII Gminny Konkurs Recytatorski

XIV Powiatowy Konkurs Plastyki Obrzędowej „WIOSNA 2018”