I dni Gminy Wręczyca Wielka (fotorelacja)

dni gminy 2017W dniach 9-11 czerwca 2017 r. byliśmy świadkami  I Dni Gminy Wręczyca Wielka szeroko pojętej imprezy. Program stanowiły różnorodne propozycje kulturalne, rekreacyjne i sportowe. Początek tych trzydniowych zmagań zaczął się w piątek w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej spektaklem teatralnym w wykonaniu Teatru Wręcz pt.''Allo, Allo''. W ten sam dzień również na Boisku Sportowym Klubu ,,Sokół” można było obejrzeć produkcje filmowe w ,,Kinie pod chmurką”, a w pobliskiej miejscowości Jezioro organizowany był bieg nocny pod ciekawym tytułem ,,Noc z Duchami”. Początek drugiego dnia rozpoczął się Zawodami Wędkarskimi organizowanymi w miejscowości Jezioro. Na hali sportowej Zespołu Szkół we Wręczycy Wielkiej odbył się mecz Kickboxingu pod nazwą ,,Mix Team kontra reszta świata”. W tym samym czasie w Węglowicach organizowane były zawody pływackie w basenie przyszkolnym, bieg przełajowy i rajd rowerowy. Około godziny 11 zorganizowano turniej szachowo - warcabowy.

W popołudnie przenosimy się do Wręczycy Wielkiej na boisko Klubu ,,Sokół”, gdzie młodzi artyści próbowali swoich sił artystycznych przed licznie zebraną publicznością. Mieliśmy również przyjemność podziwiać pokazy ratownictwa zaprezentowane przez strażaków i Policję. Wśród atrakcji nie zabrakło także występów zespołów ludowych takich jak „Wręczynki” czy „Jarzębina”, pokazów sportów walki przez grupę ,,MIX-TEAM”. Świetnie bawiliśmy się podczas koncertu włoskiego piosenkarza Andrea Lattari oraz byliśmy świadkami pokazu skoków spadochronowych czyli tak zwanego ,,Lądowania na Sokole”. Sobotni dzień pełen wrażeń zakończył pokaz laserów i sztucznych ogni.

Niedziela wita nas Zawodami wędkarskimi zorganizowanymi na Stawach Hodowlanych w Grodzisku. Parę godzin później odbył się Dziecięco - Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Wręczyca Wielka na Boisku ,,Olimpia” w Truskolasach. W tym samym czasie odbył się Ogólnopolski Turniej Breakdance Trubreake. Miejscowości Szarlejka i Kalej oferowały nam warsztaty w Nordic Walking-u i bieganiu. Nieopodal w Czarnej Wsi organizowany był Turniej Piłki Plażowej oraz „Bieg Złomiarza”. Na finał I Dni Gminy Wręczyca Wielka przenieśliśmy się na Boisko „Sokół” do Wręczycy Wielkiej, gdzie popis swoich wspaniałych umiejętności dał nam GOK SHOW - ORCHESTRA czyli występ Dziecięco - Młodzieżowej Orkiestry Dętej i Mażoretek Gminnego Ośrodka Kultury - zdobywcy i laureaci licznych nagród krajowych oraz zagranicznych. Na koniec I Dni Gminy Wręczyca Wielka organizatorzy podziękowali wszystkim sponsorom, zespołom i wykonawcom, zawodnikom oraz przybyłym gościom za wspólną, wspaniała zabawę i zaprosili na następną Edycję Dni Gminy Wręczyca Wielka organizowane na pewno już za rok. Występ młodych artystów ze Studia Piosenki Gminnego Ośrodka Kultury zakończył jakże wspaniałe trzydniowe obchody I Dni Gminy Wręczyca Wielka.

1 Dzień - Spektakl Allo Allo

2 Dzień