I dni Gminy Wręczyca Wielka (fotorelacja)

dni gminy 2017W dniach 9-11 czerwca 2017 r. byliśmy świadkami  I Dni Gminy Wręczyca Wielka szeroko pojętej imprezy. Program stanowiły różnorodne propozycje kulturalne, rekreacyjne i sportowe. Początek tych trzydniowych zmagań zaczął się w piątek w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej spektaklem teatralnym w wykonaniu Teatru Wręcz pt.''Allo, Allo''. W ten sam dzień również na Boisku Sportowym Klubu ,,Sokół” można było obejrzeć produkcje filmowe w ,,Kinie pod chmurką”, a w pobliskiej miejscowości Jezioro organizowany był bieg nocny pod ciekawym tytułem ,,Noc z Duchami”. Początek drugiego dnia rozpoczął się Zawodami Wędkarskimi organizowanymi w miejscowości Jezioro. Na hali sportowej Zespołu Szkół we Wręczycy Wielkiej odbył się mecz Kickboxingu pod nazwą ,,Mix Team kontra reszta świata”. W tym samym czasie w Węglowicach organizowane były zawody pływackie w basenie przyszkolnym, bieg przełajowy i rajd rowerowy. Około godziny 11 zorganizowano turniej szachowo - warcabowy.

 

W popołudnie przenosimy się do Wręczycy Wielkiej na boisko Klubu ,,Sokół”, gdzie młodzi artyści próbowali swoich sił artystycznych przed licznie zebraną publicznością. Mieliśmy również przyjemność podziwiać pokazy ratownictwa zaprezentowane przez strażaków i Policję. Wśród atrakcji nie zabrakło także występów zespołów ludowych takich jak „Wręczynki” czy „Jarzębina”, pokazów sportów walki przez grupę ,,MIX-TEAM”. Świetnie bawiliśmy się podczas koncertu włoskiego piosenkarza Andrea Lattari oraz byliśmy świadkami pokazu skoków spadochronowych czyli tak zwanego ,,Lądowania na Sokole”. Sobotni dzień pełen wrażeń zakończył pokaz laserów i sztucznych ogni.

Niedziela wita nas Zawodami wędkarskimi zorganizowanymi na Stawach Hodowlanych w Grodzisku. Parę godzin później odbył się Dziecięco - Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Wręczyca Wielka na Boisku ,,Olimpia” w Truskolasach. W tym samym czasie odbył się Ogólnopolski Turniej Breakdance Trubreake. Miejscowości Szarlejka i Kalej oferowały nam warsztaty w Nordic Walking-u i bieganiu. Nieopodal w Czarnej Wsi organizowany był Turniej Piłki Plażowej oraz „Bieg Złomiarza”. Na finał I Dni Gminy Wręczyca Wielka przenieśliśmy się na Boisko „Sokół” do Wręczycy Wielkiej, gdzie popis swoich wspaniałych umiejętności dał nam GOK SHOW - ORCHESTRA czyli występ Dziecięco - Młodzieżowej Orkiestry Dętej i Mażoretek Gminnego Ośrodka Kultury - zdobywcy i laureaci licznych nagród krajowych oraz zagranicznych. Na koniec I Dni Gminy Wręczyca Wielka organizatorzy podziękowali wszystkim sponsorom, zespołom i wykonawcom, zawodnikom oraz przybyłym gościom za wspólną, wspaniała zabawę i zaprosili na następną Edycję Dni Gminy Wręczyca Wielka organizowane na pewno już za rok. Występ młodych artystów ze Studia Piosenki Gminnego Ośrodka Kultury zakończył jakże wspaniałe trzydniowe obchody I Dni Gminy Wręczyca Wielka.

1 Dzień - Spektakl Allo Allo

 2 Dzień

3 Dzień

Szukaj na stronie

Najbliższe konkursy

Marzec 2018

XXVII Gminny Konkurs Recytatorski

Wyniki

XIV Powiatowy Konkurs Plastyki Obrzędowej „WIOSNA 2018”

Wyniki


Maj 2018

 XXVII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej

Regulamin    Karta zgłoszenia

XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ZACZAROWANY OGRÓD”

Regulamin    Karta zgłoszenia

Najnowsze Video

Ożenek

Czarująca żaba

Wodzenie niedźwiedzia 2018

Wieczór kolędowy

Finał Wręczyckie Jasełka 2018


loga UE

Wykończenie Wnętrza Sali Widowiskowej w budynku Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej - etap I

sala widowiskowa

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013

Przeczytaj więcej

Pobierz pliki

Tutaj znajdziesz wszelkie dokumenty gotowe do pobrania (karty zgłoszeń,regulaminy konkursów)

Pobierz

Polubiło nas