Bajka Krasnale (foto.)

mini bajka krasnaleDnia 14.06.2017 r. mieliśmy zaszczyt gościć w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej artystów z Kabaretu Krasnoludków z Krakowa w składzie: Renata Nowicka, Krzysztof Bochenek i Andrzej Jurczyński. Na przedstawienie pod tytułem „Na biwaku, czyli pierwsza pomoc” zostały zaproszone dzieci z przedszkoli z naszej gminy. Przedszkolaki stały się uczestnikami biwaku, podczas którego zapoznały się z przygodami krasnali, które chciały zostać zuchami. Artyści kabaretu w humorystyczny sposób przekazali dzieciom podstawowe informacje na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Razem z „Krasnoludkami” uczyli się numerów alarmowych, które należy zapamiętać, aby wezwać: pogotowie ratunkowe, policję lub straż pożarną. Wszyscy wesoło bawili się śpiewając i składając rączki „jedna na drugą”, aby nauczyć się jak prawidłowo wykonać masaż serca. Nie zabrakło też wesołych piosenek, rymowanek i pełnych humoru pouczeń.

Maj 2017

XII Wojewódzki Konkurs Plastyczny

"Zaczarowany ogród"

XXVI Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej