Wiosna 2018 (foto.)

wiosna 2018 mini27 marca w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbyło się ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i otwarcie wystawy w XIV Powiatowym Konkursie Plastyki Obrzędowej ,,Wiosna 2018”. Zostało zgłoszonych 349 prac w następujących kategoriach: gaik, palma wielkanocna, zdobienie jaja wielkanocnych (kraszanki, pisanki), kukły ,,Marzanny”, kwiaty, bukiety bibułowe, papierowe, pająki sufitowe, maski obrzędowe. Wszystkie zgłoszone prace musiały być wykonane zgodnie z tradycjami danego regionu, natomiast technika wykonania była dowolna. Celem konkursu był powrót do tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych, poszerzenie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat tradycji polskich, promocja twórczości artystów ludowych jak również zainteresowanie młodego pokolenia doroczną obrzędowością ludową. Podczas wręczania nagród publiczność mogła zobaczyć występy najmłodszych mażoretek. Gościnnie wystąpił również zespół Marbonare, który działa przy Związku Niewidomych i Niedowidzących.

Po spotkaniu zebrana publiczność degustowała potrawy Stołu Wielkanocnego przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zamłynia.

Marzec 2018

XXVII Gminny Konkurs Recytatorski

XIV Powiatowy Konkurs Plastyki Obrzędowej „WIOSNA 2018”

Regulamin    Karta zgłoszenia