Wiosna 2018 (foto.)

 

wiosna 2018 mini27 marca w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbyło się ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i otwarcie wystawy w XIV Powiatowym Konkursie Plastyki Obrzędowej ,,Wiosna 2018”. Zostało zgłoszonych 349 prac w następujących kategoriach: gaik, palma wielkanocna, zdobienie jaja wielkanocnych (kraszanki, pisanki), kukły ,,Marzanny”, kwiaty, bukiety bibułowe, papierowe, pająki sufitowe, maski obrzędowe. Wszystkie zgłoszone prace musiały być wykonane zgodnie z tradycjami danego regionu, natomiast technika wykonania była dowolna. Celem konkursu był powrót do tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych, poszerzenie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat tradycji polskich, promocja twórczości artystów ludowych jak również zainteresowanie młodego pokolenia doroczną obrzędowością ludową. Podczas wręczania nagród publiczność mogła zobaczyć występy najmłodszych mażoretek. Gościnnie wystąpił również zespół Marbonare, który działa przy Związku Niewidomych i Niedowidzących.

Po spotkaniu zebrana publiczność degustowała potrawy Stołu Wielkanocnego przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zamłynia.

Zdjęcia

 

Szukaj na stronie

Najbliższe konkursy

Marzec 2018

XXVII Gminny Konkurs Recytatorski

Wyniki

XIV Powiatowy Konkurs Plastyki Obrzędowej „WIOSNA 2018”

Wyniki


Maj 2018

 XXVII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej

Regulamin    Karta zgłoszenia

XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ZACZAROWANY OGRÓD”

Regulamin    Karta zgłoszenia

Najnowsze Video

Ożenek

Czarująca żaba

Wodzenie niedźwiedzia 2018

Wieczór kolędowy

Finał Wręczyckie Jasełka 2018


loga UE

Wykończenie Wnętrza Sali Widowiskowej w budynku Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej - etap I

sala widowiskowa

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013

Przeczytaj więcej

Pobierz pliki

Tutaj znajdziesz wszelkie dokumenty gotowe do pobrania (karty zgłoszeń,regulaminy konkursów)

Pobierz

Polubiło nas