Wręczyckie Jasełka 2018 FINAŁ (foto., video)

jaselka 2018 mini21 styczeń był zwieńczeniem XVI Ogólnopolskich ,,Wręczyckich Jasełek 2018” – Tradycją Bożonarodzeniową budującą tożsamość. Cała impreza odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej. Tegoroczne przesłuchania trwały trzy dni, w których wystąpiło 49 zespołów z przedszkoli, szkół i domów kultury. Łącznie na scenie zaprezentowało się około 2000 młodych aktorów. Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej, Stowarzyszenie ,,PROM” na Rzecz Rozwoju, Wspierania Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Wręczyca Wielka, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Lokalna Grupa Działania ,, Zielony Wierzchołek Śląska”. Celem występów było m. in. kultywowanie tradycji związanych z obrzędami i zwyczajami polskiego Bożego Narodzenia, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji świątecznych jak również konfrontacja dokonań artystycznych amatorskich zespołów teatralnych. Do udziału w przeglądzie mogły się zgłosić zespoły teatralne z całej Polski. Każda grupa miała 30 minut czasu na przedstawienie sztuki. Komisja w składzie Krystyna Koziołek – reżyser teatralny, Urszula Kotowicz – Inspektor w Starostwie Powiatowym w Kłobucku Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, Ewelina Mędrala – Młyńska – etnograf Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oraz Dorota Musiał – teatrolog Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie doceniła duży wkład pracy wszystkich zespołów w przygotowanie przepięknych kostiumów i elementów dekoracji. Zarazem podziękowała opiekunom grup za ogromny wkład w pracę z dziećmi i młodzieżą, która to owocuje wspaniałymi przedstawieniami, dostarczającymi widzom wielu ciepłych i niezapomnianych wzruszeń.

W finałowej prezentacji wzięły udział zespoły: ,,Promyczki” Szkoła Podstawowa w Białej z występem pt. ,,Mała wielka miłość”, Grupa teatralna ,,Trapez” z Gimnazjum nr 2 w Lublińcu z występem pt. ,,Świąteczny sen” oraz soliści w osobie Kacpra Biernackiego, Miłosza Nasiłowskiego, Zuzanny Kowalczyk oraz Mikołaja Górki.

Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej wraz z pozostałymi organizatorami dziękują wszystkim za przybycie oraz za udział w przeglądzie.

Galeria zdjęć

Video - 1 miejsca w tegorocznej edycji

 

Film z niedzielnego finału:

 

 

 

Szukaj na stronie

Najbliższe konkursy

Marzec 2018

XIV Powiatowy Konkurs Plastyki Obrzędowej „WIOSNA 2018”

Regulamin   Karta zgłoszenia

XXVII Gminny Konkurs Recytatorski

Regulamin    Karta zgłoszenia

 

Maj 2018

 XXVII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej

Regulamin    Karta zgłoszenia

XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ZACZAROWANY OGRÓD”

Regulamin    Karta zgłoszenia

Najnowsze Video

Ożenek

Czarująca żaba

Wodzenie niedźwiedzia 2018

Wieczór kolędowy

Finał Wręczyckie Jasełka 2018


loga UE

Wykończenie Wnętrza Sali Widowiskowej w budynku Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej - etap I

sala widowiskowa

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013

Przeczytaj więcej

Pobierz pliki

Tutaj znajdziesz wszelkie dokumenty gotowe do pobrania (karty zgłoszeń,regulaminy konkursów)

Pobierz

Polubiło nas