XIV Wojewódzkiego Konkursu na „Szopkę, gwiazdę, ozdobę choinkową, wieniec adwentowy i podłaźniczkę” - rozdanie nagród (foto.)

 

mini obrzedowka 2017Za nami kolejny konkurs. Tym razem w Gminnym Ośrodku Kultury został zorganizowany XIV Wojewódzki Konkurs na „Szopkę, gwiazdę, ozdobę choinkową, wieniec adwentowy i  podłaźniczkę”. Celem było reaktywowanie tradycji tworzenia zwyczajów i obrzędów w okresie Świąt Bożego Narodzenia,wyrobienie własnej inwencji twórczej w zdobnictwie ludowym, poszerzanie i popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o polskich tradycjach, zwyczajach i obrzędach dawnych i współczesnych,propagowanie zainteresowania tradycją i zwyczajami bożonarodzeniowymi, prezentacja dorobku artystycznego (sztuki ludowej) naszego regionu.

Do konkursu zostało zgłoszonych 475 prac. Komisja w składzie: Renata Włóka – plastyk Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, Cezary Sowa – plastyk Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej oraz Elżbieta Kała – koordynator działalności podstawowej w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej miała mnóstwo pracy związanej z oceną, ponieważ z roku na rok prace są coraz piękniejsze i staranniej wykonane. Nagrodzonych zostało aż 195 prac. Podczas wręczania nagród zebrana publiczność mogła zasmakować potraw wigilijnych przygotowanych przez KGW "Jarzębina" z Truskolas. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Galeria zdjęć

 

Szukaj na stronie

Najbliższe konkursy

Marzec 2018

XIV Powiatowy Konkurs Plastyki Obrzędowej „WIOSNA 2018”

Regulamin   Karta zgłoszenia

XXVII Gminny Konkurs Recytatorski

Regulamin    Karta zgłoszenia

 

Maj 2018

 XXVII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej

Regulamin    Karta zgłoszenia

XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ZACZAROWANY OGRÓD”

Regulamin    Karta zgłoszenia

Najnowsze Video

Ożenek

Czarująca żaba

Wodzenie niedźwiedzia 2018

Wieczór kolędowy

Finał Wręczyckie Jasełka 2018


loga UE

Wykończenie Wnętrza Sali Widowiskowej w budynku Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej - etap I

sala widowiskowa

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013

Przeczytaj więcej

Pobierz pliki

Tutaj znajdziesz wszelkie dokumenty gotowe do pobrania (karty zgłoszeń,regulaminy konkursów)

Pobierz

Polubiło nas