XIV Wojewódzkiego Konkursu na „Szopkę, gwiazdę, ozdobę choinkową, wieniec adwentowy i podłaźniczkę” - rozdanie nagród (foto.)

 

mini obrzedowka 2017Za nami kolejny konkurs. Tym razem w Gminnym Ośrodku Kultury został zorganizowany XIV Wojewódzki Konkurs na „Szopkę, gwiazdę, ozdobę choinkową, wieniec adwentowy i  podłaźniczkę”. Celem było reaktywowanie tradycji tworzenia zwyczajów i obrzędów w okresie Świąt Bożego Narodzenia,wyrobienie własnej inwencji twórczej w zdobnictwie ludowym, poszerzanie i popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o polskich tradycjach, zwyczajach i obrzędach dawnych i współczesnych,propagowanie zainteresowania tradycją i zwyczajami bożonarodzeniowymi, prezentacja dorobku artystycznego (sztuki ludowej) naszego regionu.

Do konkursu zostało zgłoszonych 475 prac. Komisja w składzie: Renata Włóka – plastyk Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, Cezary Sowa – plastyk Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej oraz Elżbieta Kała – koordynator działalności podstawowej w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej miała mnóstwo pracy związanej z oceną, ponieważ z roku na rok prace są coraz piękniejsze i staranniej wykonane. Nagrodzonych zostało aż 195 prac. Podczas wręczania nagród zebrana publiczność mogła zasmakować potraw wigilijnych przygotowanych przez KGW "Jarzębina" z Truskolas. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Galeria zdjęć

 

Szukaj na stronie

Najbliższe konkursy

Styczeń 2018

 XVI Ogólnopolskie "Wręczyckie Jasełka 2018"

WYNIKI

Najnowsze Video

Życzenia świąteczne

Spotkanie z Mikołajem

Wernisaż grupy "PRYZMAT"

Koncert patriotyczny

Bajka Strach ma wielkie oczy


loga UE

Wykończenie Wnętrza Sali Widowiskowej w budynku Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej - etap I

sala widowiskowa

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013

Przeczytaj więcej

Pobierz pliki

Tutaj znajdziesz wszelkie dokumenty gotowe do pobrania (karty zgłoszeń,regulaminy konkursów)

Pobierz

Polubiło nas