Program „Zaproś nas do siebie! 2017”

mini zapros 2017Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej jako jeden spośród 20 ośrodków z całej Polski brał udział w programie Narodowego Centrum Kultury „Zaproś nas do siebie! 2017”. Projekt był realizowany od kwietnia do listopada 2017 roku w formie szkoleń, warsztatów, wizyt studyjnych, spotkań i konsultacji z ekspertem. Karolina Ball, Agnieszka Węgiel i Katarzyna Porada to pracownice GOK, które uczestniczyły aktywnie w projekcie. Przez 8 miesięcy odwiedziły wiele ośrodków i instytucji zajmujących się kulturą w całym kraju. Podglądały m.in. rozbudowę nowej siedziby Domu Kultury Kadr w Warszawie, edukację kulturalną w Dorożkarni, uczestniczyły w widowisku „Orzeł i krzyż” w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie (zarówno jako widzowie, jak i aktorzy), odwiedziły muzea, wystawy oraz brały udział w Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów w Gdyni. Wizyty studyjne były ogromną inspiracją w pracy zawodowej, pokazały nowe, innowacyjne metody pracy ze społecznością lokalną, potwierdziły jak ważne jest budowanie tożsamości i dbanie o dziedzictwo lokalne oraz współpraca z lokalną społecznością.

Na zakończenie i podsumowanie projektu wszystkie ośrodki zostały zaproszone na Śląsk – tam po zaprezentowaniu wyników i wyciągnięciu wniosków z naszej kilkumiesięcznej pracy - mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl teatru SAFO pt. „Był pierwszy piątek miesiąca”. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wizyt studyjnych.

Zdjęcia

Adam Kajda

Agnieszka Barańska

Anna Rezulak

NCK

Piotr Litwic

Wojciech Korsak

Szukaj na stronie

Najbliższe konkursy

Maj 2018

 XXVII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej

WYNIKI

XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ZACZAROWANY OGRÓD”

WYNIKI

Najnowsze Video

Warsztaty ceramiczne

3 Maja 2018

Ożenekloga UE

Wykończenie Wnętrza Sali Widowiskowej w budynku Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej - etap I

sala widowiskowa

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013

Przeczytaj więcej

Pobierz pliki

Tutaj znajdziesz wszelkie dokumenty gotowe do pobrania (karty zgłoszeń,regulaminy konkursów)

Pobierz

Polubiło nas