Program „Zaproś nas do siebie! 2017”

mini zapros 2017Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej jako jeden spośród 20 ośrodków z całej Polski brał udział w programie Narodowego Centrum Kultury „Zaproś nas do siebie! 2017”. Projekt był realizowany od kwietnia do listopada 2017 roku w formie szkoleń, warsztatów, wizyt studyjnych, spotkań i konsultacji z ekspertem. Karolina Ball, Agnieszka Węgiel i Katarzyna Porada to pracownice GOK, które uczestniczyły aktywnie w projekcie. Przez 8 miesięcy odwiedziły wiele ośrodków i instytucji zajmujących się kulturą w całym kraju. Podglądały m.in. rozbudowę nowej siedziby Domu Kultury Kadr w Warszawie, edukację kulturalną w Dorożkarni, uczestniczyły w widowisku „Orzeł i krzyż” w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie (zarówno jako widzowie, jak i aktorzy), odwiedziły muzea, wystawy oraz brały udział w Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów w Gdyni. Wizyty studyjne były ogromną inspiracją w pracy zawodowej, pokazały nowe, innowacyjne metody pracy ze społecznością lokalną, potwierdziły jak ważne jest budowanie tożsamości i dbanie o dziedzictwo lokalne oraz współpraca z lokalną społecznością.

Na zakończenie i podsumowanie projektu wszystkie ośrodki zostały zaproszone na Śląsk – tam po zaprezentowaniu wyników i wyciągnięciu wniosków z naszej kilkumiesięcznej pracy - mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl teatru SAFO pt. „Był pierwszy piątek miesiąca”. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wizyt studyjnych.

Adam Kajda

Agnieszka Barańska

Anna Rezulak

NCK