Przesłuchania - XIV Powiatowe Konfrontacje Teatralne (foto.)

mini konfrontacje 2017Za nami XIV Powiatowe Konfrontacje Teatralne. Konkurs odbył się na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej. Ta cykliczna impreza ma na celu m. in. rozbudzenie zainteresowań żywym słowem i teatrem, pokonanie tremy i nieśmiałości, rozwijanie od najmłodszych lat uzdolnień teatralnych jak również pobudzenie postawy kreatywnej w procesie zdobywania umiejętności wyrażania myśli i uczuć.

Do przeglądu zgłosiły się 23 zespoły w trzech kategoriach : przedszkola, szkoły podstawowe oraz gimnazja i grupy mieszane. Powołana przez organizatora komisja w składzie: Krystyna Koziołek, Danuta Rykała, Cezary Sowa oceniała grupy młodych artystów pod względem warsztatu aktorskiego tj. dykcji, interpretacji tekstu, budowy sytuacji scenicznej, oprawy plastycznej i muzycznej spektaklu oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie i zaprezentowanie sztuki teatralnej, a w przypadku przedszkoli bajki, gdzie maksymalny czas przedstawienie nie mógł przekroczyć 30 minut.

Na koniec przesłuchań komisja z satysfakcją stwierdziła, że poziom przedstawień z roku na rok rośnie. Zarówno w obszarze plastyki spektakli: scenografii, kostiumów, rekwizytów jak również – co szczególnie ważne – w obszarze realizacji teatralnej i aktorskiej. Młodzi artyści kreują grane postaci coraz bardziej świadomie, pozostają w scenicznym kontakcie, stanowi to dla nich jednocześnie wartościową, edukacyjną i wychowawczą zabawę. Komisja wskazała również na ciekawe poszukiwanie repertuaru oraz adekwatny do możliwości wykonawców wybór tekstów.

 

I Dzień

II Dzień

 

Szukaj na stronie

Najbliższe konkursy

Marzec 2018

XIV Powiatowy Konkurs Plastyki Obrzędowej „WIOSNA 2018”

Regulamin   Karta zgłoszenia

XXVII Gminny Konkurs Recytatorski

Regulamin    Karta zgłoszenia

 

Maj 2018

 XXVII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej

Regulamin    Karta zgłoszenia

XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ZACZAROWANY OGRÓD”

Regulamin    Karta zgłoszenia

Najnowsze Video

Czarująca żaba

Wodzenie niedźwiedzia 2018

Wieczór kolędowy

Finał Wręczyckie Jasełka 2018


loga UE

Wykończenie Wnętrza Sali Widowiskowej w budynku Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej - etap I

sala widowiskowa

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013

Przeczytaj więcej

Pobierz pliki

Tutaj znajdziesz wszelkie dokumenty gotowe do pobrania (karty zgłoszeń,regulaminy konkursów)

Pobierz

Polubiło nas