Przesłuchania - XIV Powiatowe Konfrontacje Teatralne (foto.)

mini konfrontacje 2017Za nami XIV Powiatowe Konfrontacje Teatralne. Konkurs odbył się na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej. Ta cykliczna impreza ma na celu m. in. rozbudzenie zainteresowań żywym słowem i teatrem, pokonanie tremy i nieśmiałości, rozwijanie od najmłodszych lat uzdolnień teatralnych jak również pobudzenie postawy kreatywnej w procesie zdobywania umiejętności wyrażania myśli i uczuć.

Do przeglądu zgłosiły się 23 zespoły w trzech kategoriach : przedszkola, szkoły podstawowe oraz gimnazja i grupy mieszane. Powołana przez organizatora komisja w składzie: Krystyna Koziołek, Danuta Rykała, Cezary Sowa oceniała grupy młodych artystów pod względem warsztatu aktorskiego tj. dykcji, interpretacji tekstu, budowy sytuacji scenicznej, oprawy plastycznej i muzycznej spektaklu oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie i zaprezentowanie sztuki teatralnej, a w przypadku przedszkoli bajki, gdzie maksymalny czas przedstawienie nie mógł przekroczyć 30 minut.

Na koniec przesłuchań komisja z satysfakcją stwierdziła, że poziom przedstawień z roku na rok rośnie. Zarówno w obszarze plastyki spektakli: scenografii, kostiumów, rekwizytów jak również – co szczególnie ważne – w obszarze realizacji teatralnej i aktorskiej. Młodzi artyści kreują grane postaci coraz bardziej świadomie, pozostają w scenicznym kontakcie, stanowi to dla nich jednocześnie wartościową, edukacyjną i wychowawczą zabawę. Komisja wskazała również na ciekawe poszukiwanie repertuaru oraz adekwatny do możliwości wykonawców wybór tekstów.

I Dzień

II Dzień

Marzec 2018

XIV Powiatowy Konkurs Plastyki Obrzędowej „WIOSNA 2018”