Koncert Patriotyczny - 11 Listopada (foto.)

11 11 2017miniGminny Ośrodek chcąc uczcić Narodowe Święto Niepodległości zorganizował dla wszystkich sympatyków muzyki pierwszy koncert o tematyce patriotycznej w wykonaniu orkiestr dętych i solistów. Wydarzenie było wyjątkowe z uwagi na to, że na scenie znajdowało się ponad 60 młodych muzyków z dwóch orkiestr – zaproszonej Orkiestry OSP z Ostrów nad Okszą oraz naszej Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestrze z Wręczycy Wielkiej. Solistami byli: Magdalena Meisel, Rita Jasnos, Marta Łaskawska , Sebastian Wypych oraz Łukasz Pluta. Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz w osobach Starosty Kłobuckiego Henryka Kiepury, Wójta Gminy Miedźno Piotra Derejczyka, Wójta Gminy Wręczyca Wielka Henryka Krawczyka, a także radnych powiatowych oraz gminnych, dyrektorów placówek kulturalnych i oświatowych. Cieszymy się bardzo, że na taki koncert przyjął nasze zaproszenie najstarszy 103 letni mieszkaniec naszej gminy major Józef Węgiel. Życzymy mu jeszcze wielu lat w zdrowiu. Koncert rozpoczął się wspólnym wykonaniem przez wykonawców oraz zebraną publiczność Hymnem Polski.

Podczas występu można było usłyszeć najbardziej znane pieśni patriotyczne specjalnie zaaranżowane na ten koncert. Były to między innymi: Pieśni o walce ( Maszerują Strzelcy, Hej Orle Biały, Pieśń o nieznanym żołnierzu, Pierwsza Brygada) pieśni o tęsknocie( Bywaj dziewczę zdrowe, O mój rozmarynie, Białe róże, Modlitwa obozowa), pieśni wesołe(Jak to na wojence ładnie, Pierwsza kadrowa, Przybyli ułani oraz Mazury Ułańskie). Wypełniona po brzegi sala jest dowodem na to , że patriotyzm i przywiązania do ojczyzny nie jest dla naszych mieszkańców obojętne. Mamy nadzieję, że koncerty tego typu na stałe zagoszczą w naszym harmonogramie kulturalnym. Dziękujemy wszystkim obecnym na koncercie za czynny w nim udział.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji. Materiał video niebawem.