Poranki muzyczne

poranki 2017Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej zorganizował poranki muzyczne, które odbyły się w ZSP w Kalei, SP we Wręczycy i SP w Węglowicach. Celem spotkań było zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki gry na instrumentach muzycznych. Zawodowi muzycy Filharmonii Częstochowskiej z kapelmistrzem Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej Bartłomiejem Piętą zagrali dla uczniów krótki koncert. Każdy muzyk opowiedział o swoim instrumencie muzycznym, pokazał z czego on się składa, po czym wybrani uczniowie mogli spróbować wydobyć samodzielnie dźwięki z instrumentów.

Było to wyjątkowe spotkanie ponieważ artyści pokazali, że na instrumentach można grać nie tylko utwory klasyczne
i poważne ale również rozrywkowe w stylu disco polo. Każdą osobę chcącą przeżyć niesamowitą przygodę oraz nauczyć się gry na wybranym instrumencie muzycznym zapraszamy na zajęcia do Gminnego Ośrodka kultury we Wręczycy Wielkiej.

Styczeń 2018

XVI Ogólnopolskie "Wręczyckie Jasełka 2018"

Życzenia świąteczne

Spotkanie z Mikołajem