Konkurs orkiestr dętych we Wrześni (foto.)

wrzesnia miniDziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mażoretkami wzięła udział w XII Wrzesieńskim Festiwalu Orkiestr Dętych we Wrześni. Impreza odbywała się w dniach 2-3 września. Festiwal podzielony był na trzy kategorie: koncert sceniczny, przemarsz oraz musztrę paradną. Występy oceniało jury w składzie: Paweł Joks - Dowódca Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, Marek Galubiński - Pierwszy trębacz Filharmonii Poznańskiej, pedagog szkół muzycznych, Jacek Rybczyński - Dyrygent Wrzesińskiej Orkiestry Dętej, pedagog szkół muzycznych. Ocenie podlegał: dobór repertuaru, brzmienie i intonacja, interpretacja utworów, dynamika i ogólne wrażenie artystyczne. Repertuar był dowolny, a dodatkowo każda orkiestra wykonała utwór obowiązkowy ,,Wielkopolskie wariacje” w aranżacji Grzegorza Duchnowskiego. Program nie mógł przekroczyć 30 minut. Wręczycka Orkiestra z Mażoretkami działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej zajęła II miejsce. Wyprzedziła ją węgierska orkiestra Tiszafüredi Ifjúsági Fúvószenekar.

Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina. W festiwalu wystąpiły również Orkiestra OSP z Dzietrzkowic oraz goście z Czech - Dechový Orchestr Štramberk. Należy dodać, że tak dobre miejsce jest wynikiem ciężkiej pracy podczas pobytu na warsztatach muzyczno - tanecznych w Groniu i w Przysietnicy, które odbyły się w wakacje. Orkiestra i Mażoretki ciężko pracowali również przez ostatnie dwa tygodnie w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej pod okiem kapelmistrza Bartłomieja Pięty.

REGULAMIN     KARTA ZGŁOSZENIA