Konkurs orkiestr dętych we Wrześni (foto.)

 

wrzesnia miniDziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mażoretkami wzięła udział w XII Wrzesieńskim Festiwalu Orkiestr Dętych we Wrześni. Impreza odbywała się w dniach 2-3 września. Festiwal podzielony był na trzy kategorie: koncert sceniczny, przemarsz oraz musztrę paradną. Występy oceniało jury w składzie: Paweł Joks - Dowódca Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, Marek Galubiński - Pierwszy trębacz Filharmonii Poznańskiej, pedagog szkół muzycznych, Jacek Rybczyński - Dyrygent Wrzesińskiej Orkiestry Dętej, pedagog szkół muzycznych. Ocenie podlegał: dobór repertuaru, brzmienie i intonacja, interpretacja utworów, dynamika i ogólne wrażenie artystyczne. Repertuar był dowolny, a dodatkowo każda orkiestra wykonała utwór obowiązkowy ,,Wielkopolskie wariacje” w aranżacji Grzegorza Duchnowskiego. Program nie mógł przekroczyć 30 minut. Wręczycka Orkiestra z Mażoretkami działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej zajęła II miejsce. Wyprzedziła ją węgierska orkiestra Tiszafüredi Ifjúsági Fúvószenekar.

Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina. W festiwalu wystąpiły również Orkiestra OSP z Dzietrzkowic oraz goście z Czech - Dechový Orchestr Štramberk. Należy dodać, że tak dobre miejsce jest wynikiem ciężkiej pracy podczas pobytu na warsztatach muzyczno - tanecznych w Groniu i w Przysietnicy, które odbyły się w wakacje. Orkiestra i Mażoretki ciężko pracowali również przez ostatnie dwa tygodnie w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej pod okiem kapelmistrza Bartłomieja Pięty.

Galeria zdjęć

 

Szukaj na stronie

Najbliższe konkursy

Wrzesień 2017

XII Festiwal Folklorystyczny

Powiatu Kłobuckiego

WYNIKI

Listopad 2017

XIV Powiatowe Konfrontacje Teatralne

REGULAMIN     KARTA ZGŁOSZENIA

Grudzień 2017

XIV Wojewódzki Konkurs na „Szopkę, gwiazdę, ozdobę choinkową, wieniec adwentowy i  podłaźniczkę”

REGULAMIN    KARTA ZGŁOSZENIA

 

loga UE

Wykończenie Wnętrza Sali Widowiskowej w budynku Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej - etap I

sala widowiskowa

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013

Przeczytaj więcej

Pobierz pliki

Tutaj znajdziesz wszelkie dokumenty gotowe do pobrania (karty zgłoszeń,regulaminy konkursów)

Pobierz