Poranki muzyczne w szkołach (foto.)

30 października Gminny Ośrodek Kultury jak co roku zorganizował audycje pt. ,,Poranki muzyczne” na terenie gminy w szkołach podstawowych. Zaproszeni muzycy z Filharmonii Częstochowskiej na czele z Bartłomiejem Piętą wystąpili w szkołach w Kalei, Truskolasach oraz Węglowicach. Spotkania miały na celu popularyzację i zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki gry na instrumentach dętych. Uczniowie poznali nazwy instrumentów, zobaczyli z czego się składają, wysłuchali popularnych utworów (ze świata muzyki pop). Pod okiem profesjonalnych muzyków wybrani uczniowie mogli spróbowali swoich sil w wydobywaniu pojedynczych dźwięków m. in. z trąbki, waltorni, tuby, puzonu.

Wszystkich chętnych do nauki gry na instrumentach dętych zapraszamy na przesłuchania w każdy poniedziałek i środę w godzinach 17:00 – 19:00 do Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej.