XX-lecie naszej Orkiestry (foto., video)

W sobotę 23 czerwca 2018 r. we Wręczycy Wielkiej miał miejsce Jubileusz 20-lecia istnienia Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry z Wręczycy Wielkiej, która powstała 1998 roku przy Gminny Ośrodku Kultury. Przez te dwadzieścia lat orkiestra odniosła wiele sukcesów w kraju jak i za granicą. Jubileusz rozpoczął się o godz. 15:00 przemarszami zaprzyjaźnionych orkiestr z Koła, Mykanowa, Ciasnej oraz Ostrów nad Okszą z placu przy Urzędzie Gminy na stadion sportowy KS Sokół. Kolejnym punktem jubileuszu były występy sceniczne orkiestr a zwieńczeniem całości był Koncert z Gwiazdą w wykonaniu artystów: Katarzyny Trylnik, Adama Zdunikowskiego, Magdaleny Tul,Marcina Jajkiewicza przy akompaniamencie naszej orkiestry. Mimo niesprzyjającej pogody , na jubileusz przybyli przedstawiciele władz lokalnych w osobach Starosty Kłobuckiego Henryka Kiepury, Wójta Gminy Wręczyca Wielka Henryka Krawczyka,Dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie Małgorzaty Majer, oraz radni powiatu oraz gminy, a także byli członkowie naszej orkiestry.

Wszystkim muzykom, sympatykom i sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieje, że w dalszym ciągu będziemy wspólnie rozwijać i zdobywać kolejne sukcesy.