trusk 3

Wiosenne Jajeczko

trusk 3W okresie przedświątecznym w Bibliotece w Truskolasach zorganizowano spotkanie Wiosenne Jajeczko, w którym wzięły udział dzieci z klasy III B z wychowawczynią panią Elżbietą Dworecką i Grupy Bibliotecznej pani Ewy Soluch z SP w Truskolasach. Dzieci porozmawiały o aktualnej porze roku wiośnie, topieniu marzanny, o nadchodzących świętach i zwyczajach wielkanocnych oraz odgadywały zagadki o wiośnie. Kolejnymi zadaniami dla grup były rozwiązanie krzyżówki świątecznej oraz zabawa w „Głuchy telefon”, podczas której dzieci przekazywały sobie przysłowie o wiośnie tworząc całkiem nowe.

Na spotkaniu dzieci wykonały prace plastyczne takie jak kolorowe kwiaty z papieru, świąteczne kurczaki i barwne pisanki, które umieściły w specjalnych koszach przygotowanych na tą okoliczność w bibliotece. Z prac powstała piękna wiosenna wystawa do podziwiania w bibliotece a w podziękowaniu za mile spędzony czas dzieciaki dostały czekoladowe jajeczka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

{gallery}2018/biblioteka/trusk3{/gallery}