mini 2018 02 19

Lekcja biblioteczna Kl. VI Zwierzyniec Pierwszy

mini 2018 02 19 „ Przy pomocy książek wielu staje się uczonymi poza szkołą.

Bez książek zaś nikt nie wykształci się nawet w szkole.”

J. A. Komeński

19 lutego 2018 r. naszą bibliotekę odwiedziła klasa VI z wychowawczynią ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym. Szóstoklasiści zapoznali się z funkcjonowaniem biblioteki, poznali zasady zapisu do biblioteki oraz regulamin korzystania z księgozbioru biblioteki. Wspólny spacer po bibliotece pozwolił uczniom zapoznać się z księgozbiorem, jego podziałem na działy i układem na półce. Wspólnie rozwiązana krzyżówka wprowadziła naszych gości w temat spotkania a mianowicie w jaki sposób można uzyskać informację na interesujące nas tematy. Uczniowie zapoznali się z różnymi źródłami informacji jak encyklopedia, słowniki tematyczne, leksykony. Wspólne ćwiczenia w wyszukiwaniu informacji pozwoliły szóstoklasistom na zapoznanie się z opisem karty katalogowej oraz z samymi katalogami, zarówno z katalogiem kartkowym jak i katalogiem on-line dostępnym na stronie internetowej biblioteki. Zainteresowanie i ciekawość dzieci zaowocowała szybko wykonanym zadaniem i dostarczyła im wielu cennych informacji. Wspólne zdjęcie uświetniło ten mile spędzony czas.

{gallery}2018/biblioteka/20180219{/gallery}