mini zlot blizniakow 2018

I Zlot bliźniaków (foto.)

mini zlot blizniakow 20186 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej odbył się I Ogólnopolski Zlot Bliźniaków pt. ,,Nas dwoje, ich troje”. W spotkaniu wzięły udział 22 pary bliźniąt oraz 2 rodzeństwa trojaczków. Najstarsza para miała 67 lat , a najmłodsza 4 lata. W trakcie zlotu zebrani goście opowiadali o ciekawych historiach ze swojego życia. Rodzeństwa prezentowały swoje umiejętności artystyczne na scenie m. in. śpiew, taniec, grę na instrumentach jak również recytowanie wierszy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Należy nadmienić, że bliźnięta to znane, lecz wciąż zadziwiające ,,zjawisko”. W Polsce rodzi się ok. 10 tysięcy bliźniąt rocznie z czego jedna trzecia to rodzeństwa jednojajowe. Identyczne pary mają różne odciski palców. Jedna trzecia wszystkich bliźniąt jest identyczna, jedna trzecia jest dwujajowa i jedna trzecia jest dwujajowa – dwupłciowa ( rodzi się parka). Wszystkie te zjawiska mogliśmy podziwiać w Sali w GOK Wręczyca. Mamy nadziej, że kolejne spotkania odbywać się będą w większym gronie.

{gallery}2018/blizniaki{/gallery}