truskolasy misio 2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia 24 listopada 2017 r.

truskolasy misio 2017W tym roku 24 listopada Filia Biblioteczna w Truskolasach obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia wspólnie z dziećmi z Przedszkola w Truskolasach (3 grupy: Maluchy, Średniaki i Starszaki). Z tej okazji bibliotekę odwiedził wyjątkowy gość Miś Maniek, który świętował swoje urodziny wspólnie z dzieciakami.

Dzieci wysłuchały historii pluszowych misiów oraz ich święta, wiersza Czesława Janczarskiego „Naprawiamy Misia”. Poznały również bohaterów książkowych i filmowych takich jak Kubuś Puchatek czy Miś Uszatek, odgadywały zagadki i rozwiązywały quizy o misiach. Miś Maniek opowiedział o książeczkach znajdujących się w bibliotece, których bohaterami była cała jego rodzina misiów i wszyscy przyjaciele. Razem z dziećmi tańczył do piosenki „Jadą, jadą misie” a w nagrodę podzielił się ze wszystkimi słodkim „Małym co nieco”. Dzieci były zachwycone spotkaniem z tak niezwykłym gościem, okazywały radość przytulając się do niego.

Spotkanie zwieńczyło wspólne zdjęcie i rozdanie dzieciom kolorowanek z misiami w roli głównej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania

{gallery}2017/biblioteka/truskolasy_misio{/gallery}