mis ft 2016

Światowy Dzień Pluszowego Misia

mis ft 201625 listopada to dzień, gdzie na całym świecie obchodzi się dzień Pluszowego Misia. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardą czy w kubraczku… Każdy posiada lub posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie długie lata. To przytulanka ale też ktoś bardzo bliski a czasem niezastąpiony. Misie towarzyszą zarówno w chwilach radości jak i smutku, są kumplem do zabawy, kompanem w podróży, powiernikiem najskrytszych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.

Filia Biblioteczna w Truskolasach świętowała urodziny Misia wspólnie z dziećmi z Przedszkola w Truskolasach (3 grupy: Maluchy, Średniaki i Starszaki) oraz z Przedszkola przy SP w Truskolasach (ok. 15 dzieci). W bibliotece dzieci wysłuchały historii pluszowych misiów oraz ich święta, poznały bohaterów książkowych i filmowych takich jak Kubuś Puchatek czy Miś Uszatek, obejrzały wystawę książek o misiach, tańczyły wraz ze swoimi maskotkami do piosenek „Jadą jadą Misie” i „Pluszowy Miś” oraz wysłuchały wiersza Czesława Janczarskiego „Naprawiamy Misia” i opowiadania „Mój mały Miś”.. Odgadywały też zagadki o misiach i rozwiązały specjalny konkurs, a w nagrodę dostały słodkie „Małe co nieco” w postaci biszkopta Misia Lubisia oraz kolorowanki związane z tematem spotkania. Na zakończenie chętne dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Wspólna zabawa przy muzyce dobiegła końca w miłej atmosferze.

{gallery}2016/truskolasy_mis{/gallery}

error: Treść chroniona!!