biblioteka img

Biblioteka w Węglowicach

biblioteka imgBiblioteka w Węglowicach to placówka oświatowa, która wpisuje się w ponad 200-letnią tradycję szkolnictwa w tej małej wsi leżącej w gminie Wręczyca Wielka. Biblioteka posiada zbiory z których korzystają zarówno dzieci jak i dorośli. Książki można wypożyczać lub korzystać z nich na miejscu, w czytelni. Sukcesywnie poszerzane zbiory pozwalają każdemu znaleźć coś dla siebie. Biblioteka jest jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych, blisko współpracującą z zespołem szkół w Węglowicach. Kierownikiem biblioteki jest pani Grażyna Chrząstek. W ramach Programu Rozwoju Bibliotek Węglowice otrzymały nowoczesny sprzęt biurowy, który służy mieszkańcom oraz rozszerza funkcjonalność placówki. To wspaniała szansa na to, by biblioteka była konkurencyjną w czasach supremacji obrazu nad słowem pisanym.